Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

Molėtų dailės galerija

Vedėja: Aistė Gabrielė Černiūtė
aiste.cerniute@moletumuziejus.lt


Parodos - exhibitions


Šiuo metu - now

Mokinių darbelių paroda, skirta Molėtų r.
Kijėlių specialiojo ugdymo centro XX-mečiui

2017 12 04


Ankstesnės parodos - Previous exhibitions
XVIII dailės ir fotografijos premijos parodos atidarymas

(2016 03 11)

Tarptautinis tapybos pleneras
„Molėtai įkvepia dailininkus“ 2015

2015 09 24-10 02

Uždarymo paroda spalio 2d., penktadienį, Alantos dvare


Molėtų dailės galerijos organizuojami profesionalios tapybos plenerai vyksta nuo 2003 metų. Molėtų apylinkių gamtos grožis, architektūrinis paveldas, istorija, legendos nepalieka abejingų jaunų ir brandžiosios kartos menininkų. Per dvyliką metų į plenerų žemėlapį pateko Videniškiai, Balninkai, Skudutiškis, Girsteitiškis, Inturkė, Mindūnai ir patys Molėtai. Per daugiau nei dešimtmetį kūrybinės laboratorijos, kuriose dalyvaudavo dažniausiai tik jauni, neseniai dailės akadamijas baigę menininkai, išaugo į tarptautinius tapybos plenerus, kuriuose susiburia žinomi Lietuvos klasikai, talentingi aktyviai kuriantys jauni autoriai. Nuo pirmųjų Molėtų dailės galerijos organizuotų plenerų vyksta tarptautiniai mainai - kviečiami kitų šalių tapytojai.
2015 metais pleneras planuojamas Alantos (tarmiškai – Aluntos) miestelyje. Kalvotas kelias į jį iš Molėtų pasižymi staigiais, banguotais pakilimais ir nusileidimais. Pačioje Alantoje dėmesio vertas ne vienas kultūros paveldo objektas – senoji karčema, medinė sinagoga, giminių Pac-Pomarnackių giminei priklausęs dvaras (kadaise buvęs Radvilų nuosavybe) su dideliu parku, romantiškais tvenkiniais, jų krantus jungenčiais liepteliais. Miestelio simboliu taip pat yra iš tolo šviečianti balta neoromaninio stiliaus bažnyčia. Vaizdingos yra ir Alantos apylinkės su dideliais obelų sodais, sraunia ir šalta Virintos upele, Duobio, Liežio ir kitais ežerais, piliakalniais. Netoliese stūkso padavimais ir pasakojimais apipintas gamtos bei mitologijos paminklas – Valiulio akmuo.
Šį rudenį su lietuvių autoriais Alantoje kurs menininkais iš Latvijos ir Rumunijos. Plenero uždarymo paroda vyks spalio 2 dieną (penktadienį), 17 valandą Alantos dvare.

Dalyviai: Aistė Gabrielė Černiūtė (Vilnius-Molėtai), Rūta Eidukaitytė (Vilnius), Ričardas Garbačiauskas (Šiauliai), Rasa Leonavičiūtė (Alanta), Jūratė Mitalienė (Utena), Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė (Vilnius), Ieva Liepina (Ryga, Latvija), Sorin Nicodim (Timišoara, Rumunija), Adasa Skliutauskaitė (Vilnius), Arvydas Kašauskas (Vilnius).

Plenero parodos atidarymo akimirkos >>>