Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Muziejų naktis

 

2018 gegužės 19 d. minėsime Muziejų naktį. Ta proga Videniškių vienuolyno muziejuje vyks kultūrinių-edukacinių dirbtuvėlių vaikams "650 Videniškių istorijos metų", vykusių balandžio mėnesį, uždarymas.

16 val. kviečiame į "Teatriuko" spektaklį "Žalia gyva".

Vaidina aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė.

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti " žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas , literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka.

17 val. kviečiame į animacijų, apie Videniškių vienuolyno muziejaus ir Baltadvario pilies statybas, kurias dirbtuvėlių metu sukūrė vaikai, pristatymą Vienuolyno muziejuje II-ame aukšte.