Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Parodos atidarymas

 

 

Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šis istorinis įvykis buvo Vilniuje, o kaip tada atrodė Molėtai? Per kiek laiko ši žinia apsigyveno molėtiškių sąmonėje?

Rajone yra išlikusių Lietuvos nepriklausomybės paminėjimo ženklų. Ta proga buvo pastatyti paminklai Inturkės (1938 m.), Giedraičių (1932 m.), Joniškio (1928 m.), Balninkų (1928 m.) miesteliuose.

Lankytojų dėmesiui pateikiame aštuoniolikmečio balninkiečio Vlado Miškinio 1928 m. kopijuotus tautinius Lietuvos vaizdus. Muziejuje saugome labai trapius originalius piešinius ir labai didžiuojamės, kad jie pateko į muziejų, slapta pergyvenę visą sovietinio pavojaus laikotarpį.

Įsivaizduokime aštuoniolikmetį jaunuolį, dirbanti Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje, iš paskutinių išgalių perkantį popierių, dažus ir kopijuojantį, kaip atrodo, brangiausius, svarbiausius Lietuvos vaizdus. Norėtųsi, kad Vl. Miškinio prisiminimas ir mus įkvėptų prasmingiau pasirengti Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Šiandien pradedame Molėtų krašto Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių ir Vyčio Kryžiaus ordino kavalierių įamžinimo projektą. Su pasididžiavimu skelbiame jų vardus ir kviečiame visą rajono visuomenę aktyviai dalyvauti parenkant vietas atminimo įamžinimui, renkant informaciją apie šiuos didvyrius bei jų palikuonis, patikrinant, ar ko nepraleidome, nesuklydome.

Molėtiškiai menininkai: Mykolas Kovaliovas, Elena Petrauskienė,  Vaclovas Vilūnas,– parodai pateikė tapybos darbus, kuriuose savaip įprasmino Lietuvos nepriklausomybę.

O kaip mes pasitiksime Valstybės atkūrimo šimtmetį?