Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Paroda

 

Videniškių vienuolyno muziejuje

Tam, kad tapytum, turi būti šiek tiek poete, kad žinotum apie ką svajoja sniegas, kaip atrodo pasaulis iš kirmėles perspektyvos, arba ką veikia liūdnas vabzdys. Tas pats galioja ir poetui, tik atvirkščiai. Jis turi būti šiek tiek tapytojas, kad pasitelkęs žodžius nupieštų gražiausius paveikslus.
Taip apie Vandos Padimanskaitės kūrybą kalba jos kolegė Evelina Paukštytė.

Pati autorė apie parodą sako:

Paroda "66 istorijos tęsiasi" – to paties pavadinimo būsimos Juliaus Kelero knygos iliustracijos. Tekstus gavau ir tapyti pradėjau 2014-ųjų gruodį. Visi pasakojimai susideda iš trijų sakinių. Jie prasideda tarsi čia, o tęsiasi jau nerealybėje, kur katės ir troleibusais važinėja, ir drugeliai bobulės ausy miega... Pirmiausia nupiešiau istoriją su sniegu, tada su dviem draugais ir paukščiais. Paskui po truputį kitas. Dėjau vieną prie kitos kaip mozaiką.

Nemėgstu eskizų – koks vaizdas šauna į galvą, tokį tapau. Kartais kitas jau ėmus piešti siužetas užlipa ant pradėto paveikslo. Tada vėl viskas pakrypsta kitaip. Man patinka, kad tapant ne viską galima nuspėt. Procese gali ir skanėstą rast, ir nespėjus jo atsikąst tave žaibas gali nutrenkt. Todėl įdomu.

 

Viktorijos Kazlienės nuotr.