Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Fotografijų paroda

   

Tarptautinei švietėjiškai kampanijai „Go red for Women“ skirta
fotomenininko Vaidoto Grigo  fotografijų paroda
 
SAUGOK ŠIRDĮ2015-2017 metais Lietuvos širdies asociacija ir fotomenininkas Vaidotas Grigas pristatė  tarptautinės kampanijos „Go Red for Women“ tęstiniam projektui  skirtą fotografijų parodą ,,Saugok širdį”.

Garsios Lietuvos moterys, tapusios šios kampanijos ambasadorėmis, nusifotografavusios  raudonos spalvos drabužiu ar su simboline raudonos spalvos detale, primena ir ragina visas Lietuvos moteris gyventi sveikai ir rūpintis savo bei savo artimųjų širdimi.  Šiai kampanijai skirta fotografijų paroda jau surengta Vilniaus rotušėje ir Vilniaus miesto savivaldybėje, Birštone, Nidoje, Telšiuose, Druskininkuose, Alytuje.

Projektas tęsiamas. Fotografuojamos įvairių profesijų ir veiklos sričių projekto dalyvės, neabejingos visų Lietuvos  moterų sveikatai.
Šiais  metais paroda apkeliaus Vilniaus kraštą, Rytų Lietuvą. Kelionės pradžia buvo Vilniaus rajono Grigaičių bendruomenės centre gegužės 2 d.

Paroda ,,Saugok širdį" Š. m birželio 2 d. atidaryta Maišiagalos kultūros centre.
Parodos atidarymas Molėtuose 2017 m. birželio 22 d. 14 val. Molėtų kultūros centro galerijoje.

Parodos atidaryme dalyvauja profesorius,  habilituotas  medicinos mokslų daktaras, kardiologas Pranas Šerpytis, fotomenininkas Vaidotas Grigas, Molėtų rajono savivaldybės vadovai, politikai, fotografijų herojės, vietinės bendruomenės gyventojai, mokseiviai kiti svečiai.

„Go red for Women“ (lietuviškoji versija „Raudona suknelė “) yra tarptautinė informavimo kampanija, skirta moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Lietuvos širdies asociacija bendradarbiaudama su Pasauline širdies federacija (WHF- World Heart Federation) ir Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network) organizuoja šią kampaniją Lietuvoje, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad pagrindinis moterų žudikas yra širdies ir kraujagyslių ligos. Nuo šių ligų Lietuvoje kasmet miršta apie 13000 moterų.

Raudona suknelė, raudona spalva – tai universalus tarptautinis moterų sveikatos, gyvybės ir dinamiškumo simbolis. Jis taip pat simbolizuoja raudoną pavojaus signalą, perspėjantį ir kviečiantį kiekvieną moterį, bet kuriame pasaulio kampelyje rūpintis savo ir savo artimųjų širdies sveikata.Širdele mano, kodėl tu liūdna?
Tiek nedaug žodžių, ir toks didelis noras juos išgirsti.
Iki širdies skausmo mes džiaugiamės ir liūdime.
Iš visos širdies jus mylime ir visa širdimi atsiduodame.
Mums plyšta širdis iš sielvarto, kai jūsų akyse matome liūdesį ir nyksta iš ilgesio, kai nesulaukiame meilaus žodžio.
Menkniekis, praeis, - raminamės, kai širdį perveria nerimas.
Tik nesustok, - maldaujame, kai staiga atsiveria tyla.
Nurimk, - prašome, kai ji nebetelpa krūtinėje. Bet širdžiai neįsakysi.
Pažvelkit į mus. Mūsų raudonos suknelės simbolizuoja ne tik mūsų aistrą gyventi. Jos siunčia ir pavojaus signalą. Kasmet pasaulis dėl širdies ligų ir insulto netenka beveik 9 mln. moterų.
Kasmet Lietuva netenka 13000 mūsų.
Dėl to, kad mes labiau mylėjome kitus nei save.
Dėl to, kad laiku nepradėjome gydytis, nes neturėjome laiko gydytojams.
O gal ir dėl to, kad niekas laiku mūsų nepaklausė—širdele mano, kodėl tu liūdna?

Laima Lavaste (žurnalistė, kampanijos “Go red for women” ambasadorė

2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti planuojama išleisti
 fotografijų albumą  ,,Go Red for Women“.

Jolantos Liubeckaitės nuotr.