„Kaip medžioja lapės, mangutai ir šakalai?“
Lapės, mangutai ir šakalai priskiriami prie smulkiųjų plėšrūnų ir visi jie priklauso šuninių šeimai.
Edukacinės programos dalyviai geriau susipažins su šiais bei kitais A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esančiais šuniniais žinduoliais bei jų gyvenimo būdu.
„Kaip medžioja vilkai?“
Vilkas – naminio šuns protėvis, todėl iš visų laukinių žvėrių turi didžiausią ryšį su žmogumi.
Edukacinės programos dalyviai geriau pažins šį A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esantį gyvūną ir jo gyvenimo būdą.
„Kaip medžioja lūšys ir kiti katininiai žvėrys?“
Mažai kas Lietuvoje matė lūšį, bet prieš porą šimtmečių mūsų miškuose klaidžiojo dar viena laukinė katė – vilpyšius.
Edukacinės programos dalyviai susipažins ne tik su lūšių gyvenimu, bet ir jau su išnykusiais vilpyšiais bei kitais A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esančiais katininių šeimos žinduoliais.
„Kaip medžioja kiauniniai žvėreliai?“
Kiauninių šeimai priklauso miškinė ir akmeninė kiaunės, juodieji šeškai, kanadinės audinės, žebenkštys, šermuonėliai, barsukai bei jau Lietuvoje išnykusios europinės audinės, sabalai ir erniai.
Dalis šių gyvūnų yra A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje, todėl edukacinės programos dalyviai galės ne tik gyvai juos pamatyti, bet ir susipažinti su jų gyvenimo būdu.
„Kaip medžioja lokiai?“
Lokiai Lietuvoje labai reti ir žmonės nežino, ko iš jų laukti, todėl kiekvienas kontaktas su šiuo plėšrūnu kelia daug baimių.
Edukacinės programos dalyviai geriau pažins šį A.Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esantį gyvūną ir jo gyvenimo būdą.
„Kaip medžioja pelėdos ir apuokai?“
Pelėdos ir apuokai – išskirtiniai paukščiai, nepanašūs į visus kitus tiek savo išvaizda, tiek gyvenimo būdu.
Edukacinės programos dalyviai susipažins A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esančiu didžiuoju apuoku, išgirs daug nuostabių faktų apie šį paukštį bei kitus jo giminaičius.
„Kaip medžioja vanaginiai paukščiai?“
Šioje paskaitoje pasakojama apie visas kitas plėšriųjų paukščių rūšis, išskyrus pelėdas.
Edukacinės programos dalyviai išgirs daug nuostabių faktų apie A. Truskausko Gamtos ir medžioklės ekspozicijoje esantį suopį ir vištvanagį, sužinos apie kitų plėšriųjų paukščių naudojamas unikalias medžioklės ir žvejybos technikas.
Dalyvių skaičius: 10–20 žmonių.
Vieno užsiėmimo kaina asmeniui:
Suaugusiems – 4 Eur,
Šeimos nariams, vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Eur.
Trukmė: 1 val.
Gamtininkas, muziejininkas Andrejus Gaidamavičius