Ežerų žvejybos muziejus

Ežerų žvejybos muziejus laukia jūsų tiek vasarą, tiek žiemą. Tik čia galima viską sužinoti apie žvejybos tradicijas, nes tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje (etnografinio ežerų žvejybos rinkinio nekaupia joks kitas muziejus).

Seniausi eksponatai – XV a. luotai, ištraukti iš ežerų dugno. Čia rasite ir Nacionalinio muziejaus dar tarpukarį surinktą medžiagą apie žvejybą.

Pastarojo šimtmečio ežerų žvejybos istorija sudomins tiek patyrusį žveją, tiek mažai žvejyba besidomintį lankytoją. Muziejaus ekspozicijose – seniausi rankų darbo kabliukai, plūdės, meškerės ir netgi labai originalūs žvejų pagaminti eksponatai. Venteris, marozas, bradinys, čerpokas – tai iš rankomis rištų tinklų padirbti dideli žūklės priemonės. Šiuo metu muziejuje sukaupta 870 eksponatų.

Tradicinė Žiemos žūklės šventė nuo 1995 m. kviečia į Ežerų žvejybos muziejaus kiemą kasmet paskutinį vasario šeštadienį.

Senovinis stintelių ir seliavų gaudymas žiemą sukant bobas Mindūnų kaime ant Baltųjų Lakajų ežero – tai pats unikaliausias ir sudėtingiausias žūklavimo tinklais būdas, demonstruojamas būtent per Žiemos žūklės šventę, įrašytas į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Pasaulio žvejybos – spiningavimo iš valčių – čempionų molėtiškių žvejų – Sigito Lukštos ir Gintauto Šiukščiaus – apdovanojimų kolekcija žėri žvejybinės sėkmės auksu labiausiai traukia vaikų dėmesį.

Ežerų žvejybos muziejus
Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r.
Kelio Molėtai-Ignalina 9-ajame kilometre

Darbo laikas:
II-VII 9-17 val.
Paskutinis mėnesio trečiadienis – sanitarinė diena.

Bilietų kainos:
Suaugusiesiems – 5,00 €
Moksleiviams, studentams, pensininkams – 3,00 €
Šeimos bilietas – 10,00 €

Šeimos bilietas – 2 suaugę žmonės ir 1 ir daugiau vaikų nuo 7 iki 14 metų.

Gido paslaugos:
Ekskursijoms iki 25 žmonių – 25,00 €, virš 25 žmonių – 35,00 €
Ekskursijoms (užsienio kalba) iki 25 žmonių – 30,00 €, virš 25 žmonių – 40,00 €

Ekskursijos užsakomos Tel.: +370 698 33018

Pastaba: VšĮ Molėtų krašto muziejaus ekspozicijas nemokamai lanko:

  1. muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, Lietuvos gidų sąjungos nariai, ikimokyklinio amžiaus vaikai, Molėtų rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai ir juos lydintys asmenys, vaikų globos įstaigų auklėtiniai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys;
  2. 15–29 lankytojų grupę lydintis asmuo;
  3. 30 ir didesnę lankytojų grupę lydintys 2 asmenys.