Nuo kovo 15 d. muziejus priima lankytojus vadovaudamasis galiojančiais LR SAM nurodymais

Ežerų žvejybos muziejus

Ežerų žvejybos muziejus laukia jūsų tiek vasarą, tiek žiemą. Tik čia galima viską sužinoti apie žvejybos tradicijas, nes tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje (etnografinio ežerų žvejybos rinkinio nekaupia joks kitas muziejus).

Seniausi eksponatai – XV a. luotai, ištraukti iš ežerų dugno. Čia rasite ir Nacionalinio muziejaus dar tarpukarį surinktą medžiagą apie žvejybą.

Pastarojo šimtmečio ežerų žvejybos istorija sudomins tiek patyrusį žveją, tiek mažai žvejyba besidomintį lankytoją. Muziejaus ekspozicijose – seniausi rankų darbo kabliukai, plūdės, meškerės ir netgi labai originalūs žvejų pagaminti eksponatai. Venteris, marozas, bradinys, čerpokas – tai iš rankomis rištų tinklų padirbti dideli žūklės priemonės. Šiuo metu muziejuje sukaupta 870 eksponatų.

Tradicinė Žiemos žūklės šventė nuo 1995 m. kviečia į Ežerų žvejybos muziejaus kiemą kasmet paskutinį vasario šeštadienį.

Senovinis stintelių ir seliavų gaudymas žiemą sukant bobas Mindūnų kaime ant Baltųjų Lakajų ežero – tai pats unikaliausias ir sudėtingiausias žūklavimo tinklais būdas, demonstruojamas būtent per Žiemos žūklės šventę, įrašytas į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Pasaulio žvejybos – spiningavimo iš valčių – čempionų molėtiškių žvejų – Sigito Lukštos ir Gintauto Šiukščiaus – apdovanojimų kolekcija žėri žvejybinės sėkmės auksu labiausiai traukia vaikų dėmesį.

Ežerų žvejybos muziejus
Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r.
Kelio Molėtai-Ignalina 9-ajame kilometre

Darbo laikas:
II-VII 9-17 val. (paskutinis mėnesio trečiadienis – sanitarinė diena).

Bilietų kainos:
Suaugusiesiems – 4,00 €
Šeimai, moksleiviams, studentams, pensininkams – 2,00 €
Bilietas galioja abiejuose muziejuose.

Gido paslaugos:
Ekskursijoms iki 25 žmonių – 15,00 € , virš 25 žmonių – 25,00 €

Ekskursijos užsakomos
Tel.: +370 698 33018; +370 698 33046; +370 611 74130