Kalendorius

Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Pirštuose–lelija!“

2023 - 06 - 29 – 2023 - 10 - 31

Videniškių vienuolyno muziejuje pristatome išskirtinai atrinktą kolekciją iš gausaus tapytojo Aleksandro Vozbino palikimo. Joje išryškėja menininko dvasiniai ieškojimai.

Prieš dvejus metus menininko netekome.

Tapytojas Aleksandras Vozbinas visada buvo Molėtų krašto muziejaus žmogus. Garsėjo savo senovine meniška sodyba Molėtų rajone, joje gausiai lankydavosi ir kurdavo menininkai ir meną mylintys žmonės. Tapytojas mėgo tapyti iš natūros, rengė personalines parodas Didžiokų koplyčioje, Molėtų dailės galerijoje, dalyvavo parodose senajame Molėtų gydytojo A. Jauniškio name,  tarptautiniuose muziejaus simpoziumuose.

Laukiame jūsų birželio 29 d., ketvirtadienį, 16:00 Videniškiuose.

Čia vyks Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Pirštuose–lelija!“

Dalyvaus tapytojo Aleksandro žmona Diana Vozbinienė ir dukros.

Aleksandras Vozbinas gimė 1958 m. Vilniuje
Mirė 2021 m.
1982-1988 mokėsi Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija)
Tapytojo Augustino Savicko mokinys.
Nuo 1990 Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Lietuvos menininkas, simpoziumų organizatorius, pedagogas.
Tapytojo Aleksandro Vozbino palikimas labai didelis. Menininkas daug tapė iš natūros, dalyvavo pleneruose ir simpoziumuose Lietuvoje ir už jos ribų. Taip pat įspūdingos istorinio pobūdžio figūrinės kompozicijos. Galėtume apibrėžti, kad menininko išskirtiniai bruožai: peizažas... (su nutylėjimais) ir jame vykstantis gyvenimas su nuotykiais. Kūno nuogybė iki erotikos subtilybių, ir tapyba pati iš savęs kaip procesas, ir kaip gyvenimo būdas – nuoga ir geidžiama. Aiškus, lokalus koloritas: mėlyna, raudona, žalia. Daug kur tiesiog kaip iš pamušulo prasimuša istorinių įvykių fragmentai, istorinės asmenybės, svarbūs Lietuvai įvykiai.
„Pirštuose–lelija!“ parodos kolekcija sudaryta ieškant krikščioniškosios ikonografijos, Šventojo Rašto atspindžių tapytojo Aleksandro kryboje: labiau akcentuojat religijos svarbą pačiuose istoriniuose įvykiuose. (Istoriją A. Vozbinui buvo svarbi ir jis puikiai ją išmanė).
Tapytojas Aleksandras Vozbinas visada buvo Molėtų krašto muziejaus žmogus. Garsėjo savo senovine meniška sodyba Molėtų rajone, joje gausiai lankydavosi ir kurdavo menininkai, meną mylintis žmonės. Tapytojas mėgo tapyti iš natūros, rengė personalines parodas: Didžiokų koplyčioje, Molėtų dailės galerijoje, dalyvavo senajame Molėtų gydytojo A. Jauniškio name, tarptauniuose muziejaus simpoziumuose, Videniškių vienuolyno muziejuje grupinėse menininkų parodose: „Angelai“