Gintaro Gesevičiaus tapybos ir grafikos paroda „TAIP“
MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJUJE
GINTARO GESEVIČIAUS TAPYBOS IR GRAFIKOS PARODA „TAIP“
Atidarymas gegužės 17 dieną, penktadienį, 16 val.
Pirmą kartą pamačius Gintaro Gesevičiaus darbus, paprastai visiems į galvą ateina ta pati mintis – „Kaip Čiurlionis!“ Autorių iš tiesų įkvepia ir garsiojo dailininko kūriniai, ir mintys. Pats dailininkas sako, kad Čiurlionio žodžiai „Privalau surasti savyje šviesos, kad tai išvydę kiti, stovintys tamsoje, surastų ją savyje ir eitų Dievo nurodytu keliu“, yra jo gyvenimo sentencija ir šios vidinės šviesos, vidinės laimės paieškos yra pagrindinė jo darbų tema.
Gintaras Gesevičius pasakoja nevaizduojantis to, ką mato, veikiau, ką sapnuojantis. Jo drobėse atsiveria fantastiniai peizažai, kuriuose neretai pastebėsite čiurlioniškas piramides ir neatpažįstamus šviesulius, tik čia, priešingai nei Čiurlionio darbuose, viskas ryšku, ekspresyvu, daugiau dekoro elementų. G. Gesevičiaus darbai nepaprastai optimistiniai, šviesa, apie kurią jis kalba, atsispindi ir jo paletėje, ir dažnai matoma spindulių pluoštais pačioje kompozicijoje.
Menotyrininkė Jovita Nalevaikienė savo įžvalgose pastebi: „Gintaras Gesevičius – grafikas ir plakatistas, iliustruotojas, tapytojas ir fotografas, koliažų ir eksperimentų autorius. Savita dvejybė, rodos, iš prigimties yra Gintaro natūroje. Jei grafika – ir juodai balta, ir spalvota, jei plakatas – ir tradicinis, ir novatoriškas, jei iliustracija – ir pasaka vaikams, ir gilūs egzistenciniai eilėraščiai, jei tapyba – ir jaukiai atpažįstama, ir svaiginančiai paslaptinga. Nors naujausiuose paveiksluose atsiranda vis daugiau spalvinių dėmių, tarsi švytinčios tuštumos ar tolimo horizonto, skambančios tylos ir ramaus susikaupimo įvaizdžių, savo kūryboje per pastaruosius dvidešimt metų Gesevičius tęsia ir simbolinių struktūrų, ženklų, kodų (žvaigždės, saulės, aukuro, piramidės, laivo, kriauklės ir kitų) naudojimą, plėtoja šių motyvų jungimą į savitas sistemas, kuriose jie kartojasi, auga, priartėja, nutolsta, primena sapną ar filmą. Ir galiausiai – virsta filmu.“
1952 m. gimė Kaune.
1970 m. baigė Kauno dailės mokyklą.
1970-1976 m. studijavo Vilniaus dailės institute ir įgijo grafiko specialybę.
Nuo 1976 m. dalyvauja profesionalios dailės parodose.
Nuo 1980 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
1992-1993 m. buvo LDS grafikos sekcijos pirmininkas.
2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.
Nuo 2020 m. LDS Tarybos narys.
Dalyvavo keliasdešimtyje grafikos, plakatų ir tapybos tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, kuriose jo kūryba buvo įvertinta diplomais ir premijomis.
Yra surengęs virš šimto personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.
Dalyvavo ir rengė projektus „Tebūnie!“ - Vilniaus centrinis paštas, Tapyba+Muzika+Žodis Utenoje, „Akcija – Labanoras“ Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, „Evoliucija“ Švenčionių „Nalšios“ muziejus ir kt.
Menininko kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, LTB, Vilniaus bankas, Domus Optima, Utenos trikotažas, Kodak, VMI, Finansų ministerija, Art collectors galery, privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcininkai.