Kristinos Norvilaitės paroda „Norėjau surasti tyrą širdį“

2023 - 03 - 03 – 2023 - 06 - 18
Renginio vieta: Videniškių vienuolyno muziejus

Maloniai kviečiame į KRISTINOS NORVILAITĖS

PARODĄ „NORĖJAU SURASTI TYRĄ ŠIRDĮ“

Atidarymas vyks 2023 m. kovo 3 d., penktadienį, 15.00 val.

Videniškių vienuolyno muziejus

(Molėtų krašto muziejaus filialas)

Šilelio g. 6 a, Videniškiai, Molėtų r.

Videniškių vienuolyno muziejuje tęsiamas Lietuvos menininkų personalinių parodų ciklas, išskirtinai kalbantis apie menininko dvasinius ir religinius ieškojimus, krikščioniškojo bažnytinio paveldo įtaką kūrybai, Senojo ir Naujojo testamentų, šventųjų gyvenimų įkvėpimus.

Kristinos Norvilaitės parodos „Norėjau surasti tyrą širdį“ didžioji kūrinių dalis yra sukurta 2020 metais Vilniaus dominikonų vienuolių organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse: 7moterys/7tiesos. Dirbtuvių idėja kilo br. Mindaugui Slapšinskui OP ir menotyrininkei Algei Gudaitytei, tyrinėjant kokį poveikį turi ir ar išvis gali turėti šiandieniniame pasaulyje Biblijoje pasakojamos istorijos. Ar tos istorijos, kurias esame įpratę vadinti šventomis, atliepia dabartinio gyvenimo aktualijas ir dar svarbiau – ar begali Biblijos istorijos įkvėptį šiuolaikinį menininką?

Sudariusi trejų paskutiniųjų metų kūrybos kolekciją, menininkė Kristina Narvilaitė bando atsakyti į šiuos ir kasdien kūrybos procese kylančius  klausimus: „Važinėdama po Lietuvą visados žavėjausi mūsų žmonių koplytėlėmis.“– sako ji. „Todėl šiai parodai pasirinkau savo meninei raiškai namelius-koplytėles su lėlėmis, daiktais, spalvomis, audiniais, vinimis, nėriniais, užuolaidomis ir kitais man svarbiais daiktais. Iš dominikonų vienuolio Mindaugo Slapšinsko išgirstas Biblijos moterų istorijas apgyvendinau nameliuose. Kituose darbuose, kuriuos pavadinau „ilgesio langai“ sudėjau savo meilę mano šeimos moterims: močiutei, mamai, sesei, dukrai. Šie langai atsirado pandemijos metu kuomet bendravimas su artimaisiais buvo apribotas. Kurdama kiekvieno paveikslo istoriją norėjau atrasti tą kūrybos vietą kuri būtų nepaliesta logikos ir pragmatiškumo.“

Kuratorė Aistė Gabrielė Černiūtė

(Molėtų dailės galerijos vyr. muziejininkė)

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, LATGA narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 70 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau būta virš dviejų šimtų.

2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“. 2021 m. paskirta Lietuvos kultūros tarybos stipendija.

Nuo 2000 m. veda grafikos edukacinius užsiėmimus. 2008–2019 m. šiuos užsiėmimus taipogi rengė ir savanoriavo Santaros vaikų ligoninėje. 2022 m. pradėjo dėstyti „Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje“.

Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 jos knygų), parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. K. Norvilaitės iliustruota V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“ Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. 2018 m. Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) skyrė apdovanojimą už gražiausias dvispalves iliustracijas knygai G. Bessière „Plunksna“. 2019 metais už neeilinį A. Toliato knygos „Dievo vaikų planeta“ apipavidalinimą ir žaismingą dizainą pelnė diplomą (geriausios 2019 metų Klaipėdos knygos).

2011 m. įkūrė galeriją „Kristina Norvilaitė“, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus. 2013-2022 m. ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius“. 2015 m. debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre (spektaklis „Ledo vaikai“).

1. Norvilaitės darbų yra įsigiję Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos, Italijos muziejai, bei privatūs kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Šveicarijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Olandijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir kt.

Artimiausios įvykusios parodos: JAV (New York, 4th New York International Miniature Print Exhibition, Manhattan graphics center; New York, Art on paper, Site:Brooklyn gallery), Kanadoje (Vancouver, The Biennial International Miniature Print Exhibition (BIMPE), The Federation gallery), Vokietijoje (Berlin; Mini-Maxi Print Exhibition; Galleri Heike Arndt Berlin), Portugalijoje (Douro; 5 Global Print 2022; Douro Museum), Norvegijoje (Haugesund; HIT-Exhibition: Artistic Relief Printing Today; Haugesund art museum), ArtVilnius’22 meno mugėje ir kt.

Daugiau apie menininkę: www.kristinanorvilaite.com ir www.galerija-norvilaite.lt