Kalendorius

Nojaus Petrausko tapybos paroda „Kitapus“

2023 - 08 - 09
Renginio vieta: Molėtų dailės galerija

Maloniai laukiame Nojaus Petrausko tapybos parodoje „Kitapus“.
Rugpjūčio 16 d., 16:00 val., Molėtų dailės galerijoje, Inturkės 4, Molėtai

Nojus Petrauskas yra vienas paslaptingiausių ir mistiškiausių lietuvių jaunosios kartos tapytojų. Toks jis yra tiek savo socialiniu "elgesiu", tiek kūryba. Menininkas neatstovauja  „brendinėms“, "meinstryminėms" daugelio jo kartos kolegų siekiamoms aspiracijoms. Paprasčiau tariant –, jis nesistengia būti madingu, ir/ar kurti taip, kaip šiomis dienomis kuria didžioji jo kartos dalis. Nojus įkūnija klasikinį, Renesanso ir Baroko laikais susiformavusį dailininko-vienišiaus, netgi atsiskyrėlio idealą. Tame nėra nieko keisto, nes tai ką vaizduoja bei išreiškia autorius, tegali atsirasti ramybėje, tyloje, vienatvėje. Menininkas demonstruoja ir puikiai, profesionaliai įvaldytos senosios daugiasluoksnės tapybos technologijas, stebina tarsi su laiko mašina būtų atvykęs iš Boscho ir Brueghelio epochos. Ta pati sapno nuotaika, analogiška paslapties atmosfera... Kita vertus, kaip ir senieji tapybos meistrai, N. Petrauskas neužsidaro savame kiaute, neįsikalina ant stiklo kalno. Jis yra savojo amžiaus atstovas, atidžiai stebintis aktualijas – žmonijos bendravimo ir elgesio formas, kurios, kaip ir šis pasaulis, nėra pasikeitusios nuo Adomo bei Ievos sutvėrimo laikų. Tai magiškojo realizmo tapyba, kuriai būdingas ir haliucinacinis potyris, ir neįtikėtinas regimosios tikrovės aštrumas. Istorijos pasakojamos vaizdais, sekamos pasakos su fantastiniu ir daugiasluoksniu: „negali būti“ pojūčiu.

Molėtų dailės galerijoje N. Petrauskas pristato ankstesniojo laikotarpio darbų, atsiradusių dar praeitame dešimtmetyje, ir visai neseniai pabaigtų paveikslų kolekciją. Todėl šią parodą galime vadinti – mažąja retrospektyva.

Apie autorių:

Gimė: 1990 06 12 Panevėžyje.

Išsilavinimas:  2013 m. baigė Vilniaus dailės akademijos scenografijos bakalauro studijas

                          2016 m. baigė Vilniaus dailės akademijos monumentaliosios tapybos magistro studijas. Menininkui suteiktas meno kūrėjo statusas

Apdovanojimai:

  • 2013 m. Respublikinis miniatiūrų tapybos konkursas Lidijos Meškaitytės vardinei premijai laimėti, Panemunės pilis (Premija)
  • 2016 m. BALTIC YOUNG ARTIST AWARD 2016 (Public Choice award) (Publikos simpatijų apdovanojimas) 
  • 2015 m. „ARTVILNIUS’15“, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė, Litexpo, Vilnius

Paskutinės trys personalinės parodos:

  • 2020 m.  „Transcendentinis siuras ir fenomenologinis fusion”, galerija „Akademija“, Vilnius, (kartu su tapytojum  Danielium Rūsiu)
  • 2021 m.  „REGĖJIMAI“ Užupio meno inkubatoriaus galerija „Galera“, VIlnius
  • 2021 m.  Tapybos darbų paroda, „Skalvijos“ kino teatras, Vilnius