Kalendorius

Paroda „Angelai Videniškiams“

2024 - 05 - 11 – 2024 - 08 - 31

Maloniai kviečiame gegužės 11 d., šeštadienį, 13:00

VIDENIŠKIŲ VIENUOLYNO MUZIEJUS

Šilelio g., 6a., Videniškių k. Molėtų r.
Videniškių vienuolyno muziejuje jau ne pirmais metais vykstanti paroda „Angelai Videniškiams“ pritraukia žinomus Lietuvos menininkus. Neeilinė aplinka su XVII–XVIII amžiaus statiniais – bažnyčia ir infulato rezidencija, palaimintojo Mykolo Giedraičio asmenybė tartum savaime formuoja ir sakralią profesionalaus meno parodos strategiją bei koncepciją. Po barokiniais skliautais savąsias angelų vizijas pristato įvairių kartų menininkai. Vakarietiškoje tradicijoje angelas – pusiau dieviška būtybė, tarpininkas ir pasiuntinys tarp Dievo ir žmogaus, kiekvieno asmens globėjas, paprastai vaizduojamas kaip sparnuota belytė, kūnišku grožiu (nors iš tiesų fizinio pavidalo neturinti) būtybė. Didžioji dalis kūrėjų laikosi šio ikonografinio kanono, papildydami jį savosiomis, personalizuotomis interpretacijomis. Kai kurių autorių pamatyti angelai yra šventi ir dvasiškai pakylėti, kitų pristatyti šmaikščiai ar ironiškai, išryškinant jų žmogiškąjį pradą, nes kaip pasakė vienas iš parodos dalyvių: „...geras žmogus juk taip pat yra angelas...“.
Dalyvauja virš 20 autorių iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat sulaukėme atsiųstų kūrinių iš Izraelio, Italijos ir Ukrainos.
Tai paroda atsakanti į klausimą, kas yra angelas, bet kartu kelią daug naujų klausimų.

Dalyviai:

Lena Chvičija, Kristina Gedminaitė, Dmytro Hunts (Ukraina), Onutė Juškienė, Natalija Naida-Kapulovska (Ukraina, Kristina Kurilionok (Italija), Rasa Leonavičiūtė, Kristina Norvilaitė, Eimutis Markūnas, Nojus Petrauskas, Romualdas Petrauskas,  Vitalija Petraitytė, Vidas Poškus, Leo Ray (Izraelis), Aistė Ramūnaitė, Danielius Rusys, Mindaugas Skudutis, Rimvidas Stankevičius, Aušra Vaitkūnienė, Eglė Velaniškytė, Jolanta Žalalienė