Kalendorius

Paroda "Diena pasiūlo savo spalvą"

2023 - 01 - 30 – 2023 - 03 - 01
Renginio vieta: Molėtų krašto muziejus

Keturių Molėtų krašto tautodailininkių Stasės Leišienės, Nijolės Navikienės, Bronės Šlepikienės ir Rasos Stalnionienės paroda "Diena pasiūlo savo spalvą".
Paroda sumanyta kaip suteikiama galimybė pasinerti į spalvų žaižaravimą, kuriuo autorės išreiškia savo gyvenimo geismą, savo sielos nerimą, savo energijos plazdėjimą. Autorės parodai pateikė ne senus darbus, o nutapytus per paskutinius porą metų ar metais-kitais senesnius, tačiau plačiai nerodytus. Moterų pažintį lėmė prieš kelis metus Levaniškių bibliotekoje organizuotų popiečių patyrimai, kai moterys rinkdavosi pralesiti laiką tapydamos. Kelios gerbiama Zenono Stepanavičiaus geranoriškos konsultacijos suteikė didesnio pasitikėjimo savimi ir motyvaciją tęsti užsiėmimus savarankiškai. O krašto muziejaus globojama tautodailės veikla prie Levaniškyje susipažinusių moterų lyg ir savaime pridėjo molėtiškę Stasę Leišienę, nes jos darbų specifika buvo itin reikalinga išplėtoti parodos stiliams.
Stasė Leišienė (gimusi 1949 metais) ant drobės arba kartono aliejiniais dažais tapo realistines gėlių kompozicijas. Tapyti pradėjo nuo 2010 metų. Darbai kruopštūs, kupini nujaučiamo žydėjimo trapumo. Bet kuris paveikslas gali sušildyti namus ir sukurti juose ypatingą šventiškumo nuotaiką.
Nijolė Navikienė (gimusi 1958 metais)akriliniais dažais ant drobe dengto kartono ar lakšto realybę atmiešia abstraktaus ekspresionizmo šuorais, siūlo žiūrovui atidžiai įsižiūrėti į paveikslo detales ir net kurti istorijas kartu su autore.
Bronė Šlepikienė (gimusi 1960 metais) parodai pateikia akrilu ant kartono lietas abstrakcijas, kurios taip pat ekspresyvios, savo spalvų deriniais nenutolstančios nuo gamtinės dermės, tarsi ištaškyta giluminė moters dvasios paslaptis. Darbai tarsi fiksuoja judesius, keistą spalvų žaidimą, šokį, ausims negirdimą melodiją.
Rasa Stalnionienė (gimusi 1971 metais) vaikystėje mokėsi piešimo pas A.Vyžintą. Prie tapybos sugrįžo po 30 metų pertraukos ir modernaus meno abstrakcionizmo stiliuje perteikia savo pasaulėjautą, kurioje esama ir subtilumo, ir tarpaus būties virpesio, ir polokiško taškų riedėjimo į skanius derinius. Ant drobės tapo akriliniais ir aliejiniais dažais.