Kalendorius

Etnografinė sodyba ir dangaus šviesulių stebykla

Apsilankę Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje ir dangaus šviesulių stebykloje, esančioje Kulionių kaime šalia Molėtų astronomijos observatorijos ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, patirsite, kad čia dangus iš tikrųjų nusileidžia ant žemės.

Labanoro girios pakraštyje įkurtoje Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje prie atkurtos mūsų protėvių Amžinosios Ugnies jūs panirsite į senosios žinijos apie dangaus šviesulius paslaptis. Patirsite šiuolaikinio astronomijos mokslo šaknų savastį ir galią. Sužinosite, kaip ir kodėl tolimi mūsų protėviai stebėjo dangaus šviesulius, kaip pagal juos suvokė ir vertino laiką, skirstė savo darbus, valdė savo likimą.

O „nusileidę“ iš dangaus Etnografinės sodybos pirkioje galėsite atsiverti ypatingiems potyriams gamindami ir ragaudami tradicinius aukštaitiškus patiekalus! Kepamos duonos kvapas pasklinda po Kulionių apylinkes, kviesdamas užeiti į Etnografinės sodybos pirkią  - paragauti, pamatyti ir pabendrauti.

Miško paslapčių mėgėjai kviečiami įžengti į Labanoro girią - Kulionių landšaftinio draustinio lobių paieškoti, o norintys apčiuopti tautinio paveldo galią rankomis, kviečiami velti vilną ir rišti šiaudinius dangaus sodus.


Etnografinė sodyba ir dangaus šviesulių stebykla
Gilužio g. 2A, Kulionių k., Molėtų r.

Kontaktai: +370 675 17237 edukacijos, +370 682 14559 paskaitos, etnografine.sodyba.kulionys@gmail.com

Darbo laikas:
II-VI 9-17 val.
Paskutinis mėnesio trečiadienis – švaros diena.

Galerija