Kalendorius

Ežerų žvejybos muziejus

Ežerų žvejybos muziejus laukia jūsų tiek vasarą, tiek žiemą. Tik čia galima viską sužinoti apie žvejybos tradicijas, nes tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje (etnografinio ežerų žvejybos rinkinio nekaupia joks kitas muziejus).

Seniausi eksponatai – XV a. luotai, ištraukti iš ežerų dugno. Čia rasite ir Nacionalinio muziejaus dar tarpukarį surinktą medžiagą apie žvejybą.

Pastarojo šimtmečio ežerų žvejybos istorija sudomins tiek patyrusį žveją, tiek mažai žvejyba besidomintį lankytoją. Muziejaus ekspozicijose – seniausi rankų darbo kabliukai, plūdės, meškerės ir netgi labai originalūs žvejų pagaminti eksponatai. Venteris, marozas, bradinys, čerpokas – tai iš rankomis rištų tinklų padirbtos didelės žūklės priemonės. Šiuo metu muziejuje sukaupta 870 eksponatų.

Tradicinė Žiemos žūklės šventė nuo 1995 m. kviečia į Ežerų žvejybos muziejaus kiemą kasmet trečiąjį vasario šeštadienį.

Senovinis stintelių ir seliavų gaudymas žiemą sukant bobas Mindūnų kaime ant Baltųjų Lakajų ežero – tai pats unikaliausias ir sudėtingiausias žūklavimo tinklais būdas, demonstruojamas, būtent, per Žiemos žūklės šventę, kuris yra įrašytas į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Pasaulio žvejybos – spiningavimo iš valčių – čempionų molėtiškių žvejų – Sigito Lukštos ir Gintauto Šiukščiaus – apdovanojimų kolekcija žėri žvejybinės sėkmės auksu labiausiai traukia ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį.

Ežerų žvejybos muziejus
Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r.

Kontaktai: +370 609 95025

Darbo laikas:
II-VII 9-17 val.
Paskutinis mėnesio trečiadienis – švaros diena.

Galerija