Kalendorius

Molėtų dailės galerija

Molėtų krašto muziejaus padalinys – Molėtų dailės galerija, pavadinta „Akcija M“ – buvo įsteigta 1994 m. Pirmieji jos vadovai – Dalia Cibauskaitė ir Vygintas Čeikauskas-Mačius – organizavo profesionalaus meno parodas ir organizavo tarptautinius tapybos ir skulptūros simpoziumus. Vieno tokio projekto metu buvo įsteigtas Molėtų skulptūrų parkas, kuriame eksponuojami gerai žinomų menininkų, tokių kaip Arvydas Ališanka, Mindaugas Navakas ar Paulius ir Svajonė Stanikai, kūriniai.

Nuo 2002 m. galerijai vadovauja tapytoja iš Vilniaus Aistė Gabrielė Černiūtė. Tęsiant simpoziumų tradiciją Molėtų rajone (Videniškiuose, Girsteitiškyje, Inturkėje, Skudutiškyje, Balninkuose, Mindūnuose, Alantoje, pačiuose Molėtuose) kiekvienais metais, kartais net po kelis, rengiami šiam kraštui ir jo kultūrai bei gamtiniam landšaftui skirti tapybos plenerai. Juose dalyvauja profesionalūs kūrėjai iš įvairių Lietuvos vietų bei užsienio – Latvijos, Lenkijos, Sakartvelo, Vokietijos, Rumunijos, Gudijos. Dailės galerija 2010–2018 m. senajame gydytojo A. Jauniškio name, esančiame Vilniaus gatvėje, vykdė projektą „Molėtai įkvepia dailininkus“, kur miesto šventės metu plačiajai publikai būdavo pristatomi žinomi Lietuvos ir užsienio menininkai, jų personalinės parodos bei sumanymai. Molėtų dailės galerija reguliariai dalyvauja šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“.

Siekiant integruoti vietos autorius bei būsimuosius kūrėjus, dėmesys skiriamas ir vietos dailininkams, jų parodoms ir projektams, erdvė suteikiama Molėtų menų mokyklos Dailės skyriaus baigiamųjų darbų parodai, regioninei apžvalginei tautodailės parodai. Galerijos tikslas yra profesionalaus meno sklaida bei Molėtų kaip regiono kultūros centro formavimas, uždaviniai – personalinės ir grupinės parodos, plenerai, simpoziumai, kiti kultūros ir meno renginiai. 2017–2019 m. buvo atgaivintas tapybos pleneras Videniškiuose, kryptingai ir konceptualiai propaguojantis šią unikalią vietą meno ir kultūros aspektu. Ten pat, Videniškių vienuolyno muziejuje, Molėtų dailės galerijos iniciatyva yra organizuojamos personalinės menininkų parodos, kasmet rengiama paroda „Angelai“. Galerijos menininkai, bendradarbiaujantys su šia institucija, yra Mindaugas Skudutis, Julija Skudutytė, Vidas Poškus, Rasa Leonavičiūtė, Rebeka Bruder.

Molėtų dailės galerija
Inturkės g. 4, Molėtai

Kontaktai: +370 601 38084, aiste.gabriele@gmail.com

Darbo laikas:
II-VII 9-17 val.
Paskutinis mėnesio trečiadienis – švaros diena.

Galerija